Haber

AFAD, Silivri’deki afet merkezi için konteyner depolamaya başladı

AFET ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD), olası bir afette kullanılmak üzere Silivri’de kurulan merkezde konteyner depolamaya başladı. Merkezde bir ay içinde 5 bin konteyner ve 80 bin çadırın depolanacağı bildirildi.

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), olası depremlere karşı ülke genelinde çalışmalarını sürdürürken, Silivri’de kurulan merkezde konteyner ve çadır depolamaya başladı. Olası Marmara depreminde vatandaşların barınma ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamayı amaçlayan tırlarla merkeze getirilen konteynerler vinç yardımıyla yerleştirildi. Afet Koordinasyon Merkezi’nde iş makineleri kesintisiz çalışırken, merkezdeki hazırlıklar havadan görüntülendi.

BU KONTEYNERLER ÜLKEMİZİN HER BÖLGESİNE DÖKÜLMEKTEDİR

Konteynerlerin boşaltma çalışmalarını yerinde inceleyen Tekirdağ AFAD İl Müdürü Tezcan Buçan, “Ülkemizde meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda kullanılabilecek 628 adet çadır ve prefabrik konteyner ev ilk etapta Silivri’ye getirildi. Bu konteynerler ülkemizin her bölgesine hızlı bir şekilde yerleştirilmektedir. Emel, “Ülkemizde oluşabilecek afet ve acil durumlarda kullanılabilecek en aktif, en hızlı ve hızlı şekilde kullanılabilecek konteynerleri hazır bulundurmak.

80 bin çadırda 5 bin konteyner depolanacak

Afetlerle mücadele konusunda kararlı bir çalışma yürüttüklerini belirten Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Burada afet sonrası vatandaşlarımızın barınma ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak için AFAD ile birlikte bir depo alanındayız. Silivri Belediyesi olarak 20 dönüm araziyi AFAD’a tahsis ettik ve bu alanda planlanan 5 bin konteyner ve 80 bin çadır 1 ay içinde depolama alanımızda hazır olacak. AFAD’ın ülkemizin dört bir yanına yaptırdığı bu depolama alanlarına İstanbul’daki Silivri de eklenecek. Bu depo alanına hiç ihtiyaç olmamasını temenni ederken, “Aynı zamanda güzel olmasını da diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu