Haber

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, gündemi değerlendirdi Açıklaması

AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan, “Vatandaşlarımızın yaşadıkları tüm sosyal sorunları, biz de derdimiz olarak görüyoruz. Çözüm konusunda milletimizin birliği ve beraberliği, en büyük gücümüz.” dedi.

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, Meclisin gündemine ait değerlendirmelerde bulundu.

Milletin gereksinimlerine yanıt verecek, Türkiye’yi hedefleriyle buluşturacak yasama faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Turan, toplumun tüm sorunlarının çözümü konusunda ortaya irade koyduklarını ve kararlılıkla çalıştıklarını kaydetti.

Bu hafta Genel Kurulda, Amasra’daki maden kazasında şehit olan madencilerin yakınlarına yönelik dayanaklar ile cemevlerine yönelik düzenlemeleri de içeren Vergi Tarz Kanunu ile Birtakım Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerindeki görüşmelere devam edileceğini bildirdi.

Tarihi bir adım atılarak Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığının kurulduğunu hatırlatan Turan, “Vatandaşlarımızın yaşadıkları tüm sosyal sorunları, biz de derdimiz olarak görüyoruz. Çözüm konusunda milletimizin birliği ve beraberliği, en büyük gücümüz.” tabirlerini kullandı.

Turan, Genel Konseyde daha sonra Polis Akademisi bünyesinde lisans eğitimi veren İç Güvenlik Fakültesi’nin kurulması, emniyet hizmetleri sınıfında belli süre görev yaptıktan sonra sağlık sebeplerine dayanan yargı kararlarıyla memuriyetten ilişiği kesilenlerin, gerekli sağlık şartlarını taşımaları halinde emniyet teşkilatına hizmet veren genel idare hizmetleri sınıfına açıktan atamalarının sağlanması düzenlemelerini de içeren Polis Yüksek Öğretim Kanunu’nda değişiklik teklifini görüşmeyi planladıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu