Ekonomi

En eski Bitcoin borsalarından biri olan Paxful faaliyetlerini durdurma kararı aldı

Investing.com – Orta ölçekli bireyler bitcoinPlatformun ticaretine aracılık eden Bitcoin borsası Paxful’un CEO’su, platformun artık faaliyetlerine devam etmeyeceğini açıkladı.

Paxful CEO’su Ray Youssef, borsa kullanıcılarına gönderdiği bildirimde, orta şahıs işlemlerinin yürütüldüğü borsanın, son dönemde yaşanan düzenleyici baskılar ve çok sayıda kilit çalışanın işten çıkarılması nedeniyle kapatıldığını duyurdu.

Ani bir kapatma kararı alan Paxful yetkilileri, kullanıcılarına varlıklarını gözaltında tutmalarını tavsiye etti. Uluslararası kullanıcılar için Noones platformuna ve Afrikalı kullanıcılar için Bitnob borsasına geçişi kolaylaştırmak için bir taahhütte bulunuldu. Platform yetkilileri de P2P işlemleri yapan platformlara geçiş yapmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacaklarını belirtti.

Kripto sektörünün en eski borsalarından biri olan Paxful, 2015 yılından bu yana merkezi olmayan bir borsa olarak faaliyet gösterirken geçtiğimiz yıl yaşanan zorluklardan önemli ölçüde etkilendi. Borsa, Kanada’nın yeni koşullar getirmesinin ardından Ocak ayında ülkedeki faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. kapatmaya karar vermeden önce kripto endüstrisi.

ABD baskısı kriptoda devam ediyor

2022 yılında kripto şirketleri genel olarak likidite sorunu ile uğraşmak zorunda kalırken birden fazla şirketin iflas ederek faaliyetlerine son verdiği görüldü. 2023 yılına girerken kripto şirketleri mali durumlarını düzeltme aşamasına girerken, ABD merkezli yükselen editörün baskısı Etkisi her geçen gün artıyor. Bu anlayış bazı şirketlerin ABD’den ayrılma kararı almasına neden oldu. Merkezi olmayan Bitcoin borsası Paxful ise mevcut baskılar altında faaliyetlerine daha fazla devam etmeme kararı aldı.

bitcoin Haftayı yatay bir seyirde geçirirken dün yüzde 1,3 oranında yükselen kripto para, günün ilk saatlerinde yükselişini sürdürdü. Bant içinde hareket eden BTC, açılışta 28.700$ bandını test ettikten sonra sabah %1.25 artışla 28.500$’da hareket ediyor.

Author: Günay Caymaz

kabatashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu