Haber

İddia: Nurettin Canikli, Şaban Vatan hakkında yalan haber yaptı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı’nın yeğeni olan eşi Kemal Canikli’den şiddet gördüğünü anlatan Rüzgar Canikli, Nurettin Canikli hakkında da iddialarda bulundu.

Halk TV’de yayınlanan Kayıt Yapalım programına konuk olan Kasırga Canikli, Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümünün ardından Nurettin Canikli ve Kemal Canikli’nin baba Şaban Vatan hakkında yalan haber yaptıklarını iddia etti.

“SİYASİ TEMASLARINI KULLANARAK ADALETİ ENGELLİYORLAR”

Eşiyle boşanma sürecinde olan Rüzgar Canikli, Kemal Canikli ile ilişkileri boyunca kendisine sistematik şiddet uyguladığını ve çocuğuyla görüşmesinin engellendiğini belirterek, “Siyasi güçlerini kullanarak adaleti engelliyorlar. bağlantılar.” Sosyal medyada dile getirdiği şiddet sahnelerinin mahkeme tutanağında da yer aldığından bahseden Rüzgar Canikli’nin tartışmalarının ortasında, Nurettin Canikli’nin danışmanları tarafından tehdit edildiğine de değinildi.

‘ŞABAN VATAN’IN MECZUP OLDUĞUNU SÖYLEDİLER’

Rüzgar Canikli, 2018 yılında Giresun Eynesil’de şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümünün ardından Nurettin Canikli hakkında da iddialarda bulundu. Rüzgar Canikli şunları söyledi:

“Giresun gazetesine yalan haber yaparken kendisi Kemal’in Whatsapp’ına kendisi mesaj atıyordu. Biz bir araya gelip o mesajları sözlü olarak başka yayın belgeleri yapan bir hanıma iletiyorduk. Genelde beraber olduğumuz için hepsine şahit oldum. tatilde veya evde.

Nurettin Canikli ve Kemal Canikli, Şaban Vatan hakkında yalan haber yapıyorlardı. O zaman, sorunun sonucunu tam olarak anlamadım. Sorduğumda Şaban Vatan’ın deli olduğunu söylediler ve bu taraftan haber yaptılar. Giresun Gazetesi Nurettin Canikli’nin elinde. Gazeteci Metin Cihan, aralarındaki mesajları zaten ifşa etmişti. Hatta o dönemde Kemal Canikli, Ahmet Portakal diye bir hesap açarak Metin Cihan ve Şaban Vatan’a saldırdı.”

Ne oldu?

Rabia Naz Vatan, 12 Nisan 2018’de Eynesil’deki evinin önünde yaralı olarak bulunmuştu ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Rabia Naz’ın ölümünün ya intihar ya da yüksek bir yerden düşme olduğu ileri sürüldü. Buna rağmen Şaban Vatan, kızına otomobil çarptığını iddia etti ancak olayın AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin devreye girmesiyle olayın üzeri örtüldü. 16 Temmuz 2020’de Rabia Naz’ın ölümünü soruşturan belge hakkında takipsizlik kararı verildi.

Nurettin Canikli ise Şaban Vatan hakkında 3 farklı belgeden suç duyurusunda bulundu ve Vatan 1 yıl 8 ay hapis ve 8 bin 840 lira para cezasına çarptırıldı. Mahkeme, kararın açıklanmasını erteledi. Olayın üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen Rabia Naz’ın katilleri şu anda bulunamadı. (HABER MERKEZİ)

haber-koyulhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu