Haber

İmamoğlu’ndan Kaftancıoğlu’na yanıt: Bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun kendisi hakkında söylediği iddia edilen sözlere yanıt verdi.

İmamoğlu, “Canan Kaftancıoğlu nezaketli bir hanımefendidir. Bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Milliyet Gazetesi Yazarı Zafer Şahin, İmamoğlu’nun adaylık için CHP Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’ndan destek istediğini köşesinde yazmıştı.

Zafer Şahin’in savına nazaran Kaftancıoğlu, İmamoğlu’nun “Benimle misin yoksa Kılıçdaroğlu ile mi?” önerisine şu cevabı vermişti: “Bu partinin genel başkanı da yönetimi de belli. Adayın kim olacağı, nasıl belirleneceği belli. Sen git önce belediye başkanlığı yap. Bu işlerle uğraşma.”

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür ise Kaftancıoğlu’nun İstanbul CHP Vilayet Divan Heyeti toplantısında İmamoğlu hakkında “şizofren” dediğini öne sürmüştü.

Övür, İmamoğlu’nun bu sözleri duyduktan sonra İstanbul CHP İl Binası’na gittiğini fakat Kaftancıoğlu’nu odasında bulamadığını iddia etmişti. Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu’na zaman zaman “aptal” veya “müteahhit kafalı” dediği de Övür’ün yazdıkları ortasındaydı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu