Haber

İYİ Partililer A Haber’i protesto etti

İYİ Parti üyeleri, A. Haberler Yayınında UYGUN Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili söylediği sözler nedeniyle kanalın önüne giderek Onur Erim’i protesto etti. YETER PARTİ İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım, “Biz bunlara çukur diyoruz, Neci Fazıl’ın deyimiyle alçak bile değiller, çünkü alt seviye var, çukurda seviye diye bir kavram yok. Yasal olarak başlıyoruz. İşlemler yarın.”

Kendisini “ulusal ve uluslararası siyasette uzmanlaşmış bir iktisatçı” olarak tanımlayan ve eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in bir dönem danışmanlığını yapan Onur Erim, A Haber’de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik sözleri nedeniyle protesto edildi. dün gece yayın

Erim’in “Teröriste dokunulmasa da başka türlü dokunulur” sözlerinin ardından İYİ Partililer A Haber önünde toplandı. Partililer, “Başbakan Akşener” ve “Kahrolsun zulüm, yaşasın özgürlük” sloganları attı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım, “Biz bunlara çukur diyoruz, Neci Fazıl’ın deyimiyle alçak bile değiller çünkü alçak seviye var çukurda seviye diye bir şey yok. Yarın başlıyoruz. yasal işlemler.”

YETER Parti kadroları da Onur Erim’in sözlerine tepki gösterdi. UYGUN Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Bu akşam A Haber kanalında Genel Liderimiz Meral Akşener Hanım’a yönelik asılsız ve ahlaksız bir değerlendirme kamuoyuna yansımıştır. Bu kaba ve alçakça üslubun benzerleri milletimizin gözü önünde meydana gelmiştir. özür dilemek bir zorunluluktur ama ne yazık ki bu siyaset anlayışı her defasında bir rutin olarak halkımıza sunulmaktadır.Türkiye’miz bu tabloyu elbette hak etmiyor.Biz UYGÜN Partisi olarak bu cehalet düzeyine karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Dün olduğu gibi bugün de bu tür provokasyonlara ortak olmayacağız.Milletimizin desteğiyle 14 Mayıs’ta sandıkta hesap soracağımıza, özellikle başta olmak üzere her zaman birlikte tarih yazacağımıza inanıyoruz. kadınlarımız.”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “NARUBUNUZ hakkında çok şey yazmaya gerek yok, bu akşamı da unutmayın… Unutursam kanım çekilir” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

manyashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu