Haber

Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan: Bir gün değil her gün yanlarındayız

Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla depremzedeler için kurulan yardım toplama merkezlerinde kadın meslektaşlarını ve gönüllü kadın vatandaşları çalışma ortamlarında ziyaret ederek bu anlamlı günü kadınlara karanfil vererek kutladı. günü anmak.

Bu yıl 8 Mart’ta bir ekşiyi daha kutluyoruz.

Özkan, “6 Mart’ta Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen iki büyük depremin acısı dinmezken, bu anlamlı günü hüzünle kutluyoruz. Deprem bölgelerinde yaralarımızı sarmak için gece gündüz demeden çalışan profesyonel meslek sahiplerine ve gönüllü kadın vatandaşlara da teşekkür ediyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. İlk günden beri deprem bölgelerindeki kadınlarımızın yaralarını sarmak için tüm imkan ve imkanlarımızı seferber etmeye devam ediyoruz. Çabamız ve amacımız, başta kadın ve çocuklar olmak üzere beyin sarsıntısı mağduru tüm vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek, o acı anları unutturmaktır.”

Özkan konuşmasına şöyle devam etti;

Ne yazık ki ülkemizde son yıllarda belirginleşen bir eğilimle kadına yönelik şiddet haberlerine tanık oluyoruz. Türkiye’nin 100. yılına giderken bu görüntü bize hiç yakışmıyor. Kadına yönelik şiddetin her türlüsü, ülke olarak, hele hele her anlamda farklı zenginliklere sahip, kurtuluş savaşı gibi nice güçlü savaşları kadınlarının desteğiyle kazanmış bir millet olarak ülkemizin gelecek ve aydınlık yüzyılına yakışmıyor. Menderes Belediyesi olarak eşitlikçi bir anlayışı benimsiyor, kadın meslektaşlarımızla ortak akıl eşliğinde omuz omuza çalışmaya devam ediyoruz.

Menderes kadın dayanışma merkezi

Menderes Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi hakkında da bilgi veren Özkan, “Kadınlarımızın her anlamda yanındayız. Kadın dayanışma merkezimizin kapıları başta şiddet mağduru kadınlarımız olmak üzere tüm kadınlarımıza açıktır.” Kadın dayanışma merkezinde manevi ve hukuki destek verdiklerini söyleyen Özkan; İhtiyaç halinde belediyenin tüm imkanlarıyla kadınlarımızın ve şiddet mağdurlarımızın yanındayız” dedi.

Özkan son olarak, “Hayatın her alanında üretken olan, hayatımıza farklı değerler katan, eşitlik ve özgürlük için mücadele eden tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

pazaryoluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu