Haber

Çin’in Beibu Körfezi Limanı’nda İlk Çeyrek Kargo Hacmi Arttı

Çin’in güneyindeki Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’ne bağlı Beibu Bay Limanı’nda yılın ilk çeyreğinde kargo hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,5 artarak 68,77 milyon tona ulaştı.

Beibu Bay Port Group’a göre limandan geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,7 artışla 1,6 milyon TEU’dan fazla (1 TEU’luk 20 fitlik bir konteynerden bahsediyoruz) yük taşındı.

Liman, batı Çin eyaletleri ve Singapur tarafından ortaklaşa inşa edilen bir ticaret ve lojistik kapısı olan Yeni Uluslararası Kara-Deniz Ticaret Koridoru’nda değerli bir geçiş noktası olarak hizmet veriyor.

Geçen yıldan bu yana liman, Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık (RCEP) ülkelerindeki destinasyonları kapsayan özel dış ticaret yolları başlattı.

Şu anda RCEP ülkelerindeki limanlara ulaşan 34 nakliye rotasına sahip olan liman, Tayland, Kamboçya ve Vietnam gibi ülkelerdeki pazarlara daha fazla eser tedarik etmeyi planlıyor.

SES (Çince): ZHOU CHUIJIAN, Guangxi Qinzhou Shenggang Wharf Limited Şirketi Operasyon Departmanı Müdürü:

“Beibu Körfezi Limanı, Japonya, Myanmar, Vietnam ve Tayland dahil olmak üzere RCEP ülkelerindeki limanlara birden fazla doğrudan nakliye yolu başlattı. Limanın ASEAN ülkelerindeki limanlara ulaşan 36 nakliye yolu var.”

xinhua HaberlerAjans muhabirleri Nanning’den bildiriyor.

(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

haber-golpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu