Ekonomi

İkinci el otomobil fiyatları düştü, otomobil pazarı dolup taşıyor

İkinci el otomobil fiyatları düştü, otomobil pazarı dolup taşıyor

BURSA – Türkiye pazarında sıfır ve ikinci el araç fiyatlarında sert düşüşler yaşanırken, Bursa’da açık oto pazarı dolup taştı. Fırsatı kaçırmak istemeyenler bütçelerine göre araç ararken satıcılar da yıl başından itibaren fiyatların yeniden yükseleceğini söyledi.

Ticaret Bakanlığı’nın 6 aylık 6 bin kilometre yasağı, noterlerde üçten fazla araç satanların iadesine yönelik alınan tedbirler ve bayilerin yıl sonu kampanyalarıyla araç fiyatlarında yüzde 25 oranında düşüş yaşandı. Bu fiyat düşüşleri ikinci el araçlara da yansıdı. İkinci el otomobil fiyatlarındaki düşüşü fırsat bilenler hafta sonu kurulan açık oto pazarına akın etti. Düşüşten fazla etkilenmek istemeyenler araçlarından kurtulmak isterken, fiyatların daha fazla düşmeyeceğini düşünenler ise cebinden fazla çıkan araçların peşine düştü.

Yoğun oto pazarında şimdilik herkesin fiyat istediğini ancak satın almadığını belirten satıcılar, düşen fiyatların yılbaşından itibaren yeniden yükseleceğini ifade etti. Bu fiyatların araç sahibi olmak isteyenler için bir satın alma fırsatı olduğunun da altını çizdi.

devrekanihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu