Haber

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sonrası ilk açıklama: Aydınlık yarınlara en kısa sürede ulaşacağız

Altı Masa Toplantısı’nın ardından Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı. Toplantının ardından 6 cumhurbaşkanının imzasıyla güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişin yol haritası açıklandı.

İMAMOĞLU VE SLOW BAŞKAN YARDIMCISI OLACAK

Yayınlanan metnin 12. sayısında, “İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları, Cumhurbaşkanı’nın uygun göreceği tarihlerde ve belirlenen görevlerle Başkan Yardımcılığına atanacak” denildi.

“AYDINLIK GELECEĞE EN KISA SÜREDE ULAŞACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından ilk açıklama Yavaş ve İmamoğlu’ndan geldi. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İnanıyoruz ki Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Millet İttifakı olarak ülkemizin her bir ferdinin hak ettiği aydınlık yarınlara ulaşacağız.”

“BİRLİKTE MUTLULUK YÜRÜYORUZ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Rahmet ve bereket bir arada olur. Değerli Başkanlarımıza nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin 2. yüzyılına umutla ve mutlulukla yürüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu